Division 1
Cowley Internationals 277-8 (M Sadiqi 66, A Shah 49, M Khan 43no, Q Naveed 31, B Barrett 30, M Duester 4-40), Chadlington 191 (M Lambert 73, D Harding 35, H Sadiqi 4-13).
Shrivenham 254-3 (T Swann 106no, A Bowles 64no, A Kill 58), Garsington 223 (D Alderson 48, S Wharton 38, J Andrews 36, T Swann 4-68).
Minster Lovell 186-5 (H Ebsworth 83), Oxenford 140-9 (H Khalid 56, S Khan 31no, H Ebsworth 5-24).
Westbury 195 (S Stoop 55, S Willett 35, G Judd 33, M Berry 3-53), Hook Norton 115 (T Bartlett 62, A Clarke 3-35).
Division 2
Clifton Hampden 187-5 (R Beard 63, A Slay 37, C Freeman 43no), E & W Hendred 66 (L Harvey 5-12).
Combe 203-8 (M Purssell 61, M Westerby 46, C Moore 36, A Lambert 3-50), Stonesfield 204-4 (T Wyatt 72, A Crawford 65, E Chapman 3-50).
Faringdon 216-7 (I Oglesby 96, N Giles 37, M Molyneux 3-56), Chipping Norton 165 (J Tomes 4-35).
Broughton & NN 92 (E Clark 3-31), Radley 93-2 (B Chauhan 31no).
Tetsworth 193-7 (A Narenda 56, N Maguire 3-33), Watlington 170 (P Hoskings 54, C Allen 44, A De Alwis 3-50).
Division 3
Marsh Gibbon 285-6 (J Leonard 120, S Leonard 111, I Hedley 3-79), Fringford 101 (I Hedley 37, J Reid 30, M Timms 3-29).
Cairns Fudge 261-4 (R Smith 85, A Small 37no, M Hanscombe 37), Wantage 265-6 (B Martin 124no, I Challand 57no, M Konschel 37, J Clark 3-56).
Eynsham 180 (J Rossiter 53, R Ullah 4-35), Westcott 186-8 (R Ullah 69no, A Khan 37, R Thomson 4-28).
Chesterton 173 (G White 57, S Lewis 51, B Ahmed 3-33), Wolvercote 172 (W Humphreys 61, J Campion 32, L Price 4-25, P Hammond 3-37).
Division 4
Britwell Salome 193-5 (J Chittenden 48, A McConkey 42, K Slater 31no, R Lawson 3-41), West Ilsley 153 (J Bowness 30, N Humphries 3-17).
Wootton & BH 94 (D Wiskin 30, O Redford 6-32), Deddington 53 (D Wiskin 4-11).
Kidlington 176-8 (E Wilmot 47, D Farrant 40, R Walker 32), Hanborough 178-5 (G Willet 73, R Lovick 38no, D Farrant 3-40).
Charlbury 2nd 136 (G Pearson 40, S Armstrong 4-21), Marcham 139-3 (A Horseman 38no).
Swinbrook w/o Hailey.
Division 5
Stanton Harcourt 118 (K Hafeez 4-41), Kilkenny 119-3 (C May 60no, D Macdonald 36).
Uffington 212-7 (A Radcliffe 67, S Willis 45no, R Leigh-Pemberton 31no, D Painter 31, N Robins 4-51), Kennington 214-4 (J-Hin Patel 110no).
Dorchester 304-9 (T Harris 99, A Redhead 70, S McComb 32, G Rowles 4-74), West Witney 141 (O Tariq 53, L Belcher 3-41).
Division 6
Hook Norton 2nd 137 (R Cherry 50, N Blithe 3-23), Westbury 2nd 140-2 (H Lewis 63no).
Minster Lovell 2nd 124 (A Johnson 5-35), Faringdon 2nd 125-4 (D Bullock 42no).
Hanney 118 (P Armstrong 4-29), Steventon 122-4 (S Hawkes 61).
Division 7
Broughton & NN 2nd 212 (H Ur Rehman 71no, S Muhammad 31, A Parsons 30, L Stayte 3-45), Swinbrook 2nd 196 (N Wilson 84, S Muhammad 3-32).
Kidlington 2nd 212-7 (S Kahn 105, J Townsend 36, D Molyneux 3-33), Chipping Norton 2nd 125-8.
Brill w/o E & W Hendred 2nd.
Stonesfield 2nd w/o Ducklington.
Bampton 112-9 (J Payne 31, H Abdul 4-19), Tetsworth 2nd 113-3 (H Abdul 73no).
Division 8
Cowley Internationals 2nd 187-8 (A Khan 66no, A Khan 53, M Gangadhara 3-31), Wolvercote 2nd 176-8 (C Babbs 67, D Gillham 30).
Hanborough 2nd w/o Marcham 2nd.
Combe 2nd 91 (D Godfrey 4-32), Radley 2nd 94-1 (S Huxtable 51no, D Jones 33no).
Chadlington 2nd w/o West Ilsley 2nd.
Witney Swifts 2nd 202-8 (C Newcombe 60, R Pratley 33, G Woodward 31no, H Preene 5-45), Uffington 2nd 65 (E Braggins 3-19).
Division 9
Chesterton 2nd 172-6 (P Whitlock 81, P Talbot 52), Sunningwell 2nd 175-5 (P Wiggins 57no, P Whinfrey 48, S Morse 3-38).
Division 10
Kennington 2nd w/o Charlbury 3rd.
Kidlington 3rd w/o Westcott 2nd.
Kilkenny 2nd 259-1 (T Clapham 115, D Floyd 93no), Stanton Harcourt 2nd 138 (R Graham 36, T Clapham 5-10).
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here