FOOTBALL: Oxford Mail Boys League results

OXFORD MAIL BOYS LEAGUE RESULTS

Under 9

White Spring League: Oxford City Whites 6, Crowmarsh Yth 0; Didcot Tn Red 1, Kennington Ath 1. Blue Spring League: Abingdon Yth Greens 2, St Edmunds 1; Chalgrove Cavaliers 1, Marston Saints 2; Abingdon Yth Yellows 2, Cholsey Bluebirds 1. Green Spring League: Summertown Stars Quarks 0, Stanford Yth 2; Didcot Tn White 2, Botley Boys 2; Berinsfield Boys 1, Oxford City Nomads 5. Yellow Spring League: Goring Robins 0, Grove Chall 1; St Edmunds Royals 0, Oxford City Blues 1; Benson Utd 5, Barton Utd 1. White Autumn League play-off: Harwell & Hendred 2, Summertown Giants 0. Blue Autumn League play-off: Quarry Rov 1, Kidlington Yth 2. Green Autumn League: AFC Brightwell 0, Abingdon Yth Whites 2; Summertown Stars Flares 1, Oxford Blackbirds 1.

Under 10

Red Spring League: Goring Robins 2, Oxford City 9; Abingdon Yth Greens 4, Tower Hill 0; Chalgrove Cavaliers 3, Crowmarsh Yth 0. White Spring League: Horspath Yth v Bure Park Jun pp; Horspath Yth Lions 3, Cholsey Bluebirds 8; Hinksey Park Black 1, Hinksey Park Red 20. Blue Spring League: Abingdon Yth Yellows 2, Ardington & Lockinge 2. Green Spring League: Summertown Stars Red 3, Garsington Yth 1; Faringdon Tn 1, Harwell & Hendred 1; Didcot Casuals Yellow v Pangbourne Yth pp; St Edmunds 6, Abingdon Yth Whites 1. Orange Spring League: Quarry Rov 7, Woodcote Stoke Row 0; Wantage Tn Jun 1, AFC Brightwell 2; Greater Leys Yth 2, Radley Yth 4. Yellow Spring League: Summertown Stars Blue 1, Oxford Blackbirds 5; Grove Chall Black 2, Didcot Tn Yth Red 2; Barton Utd 2, Stanford Yth 2. Purple Spring League: Grove Chall White v Benson Utd pp; Florence Park White 1, Marston Saints 8; Berinsfield Boys 1, Botley Boys 7.

Under 11

A Saturday Spring League: Summertown Eagles 4, Cholsey Bluebirds 1; Cumnor Minors 3, Hinksey Park 1; Harwell & Hendred 1, Didcot Tn Yth Red 3. B Saturday Spring League: Kennington Ath Yellow 1, Goring Robins 1; Kidlington Yth Colts 7, Abingdon Tn 4; Garsington Yth 2, Quarry Rov TNT 1. C Saturday Spring League: Milton Utd 0, Kennington Ath Green 5; Quarry Rov Blast 4, Florence Park 1; Crowmarsh Yth Orange 11, Summertown Sharks 1. A Sunday Spring League: Crowmarsh Yth v Benson Utd Pumas pp; Oxford City Blue 4, Summertown Cobras 1. B Sunday Spring League: Horspath Yth 2, St Edmunds 3. C Sunday Spring League: Summertown Tigers 6, St Edmunds Royals 0; Marston Saints 3, Whitchurch Hill 2.

Under 12

A League: Oxford Irish v Horspath Yth pp; Didcot Tn Yth v Milton Utd pp; Radley Yth 3, Kidlington Yth 2. B League: Summertown Stars 4, Faringdon Tn 4; Harwell & Hendred 4, Greater Leys Yth 1. C League: Ardington & Lockinge 0, Greater Leys Kites 1; Summertown Comets 1, Oxford Blackbirds 8; Abingdon Yth v Hinksey Park pp. D League: Marston Saints 1, Wheatley Boys 2; Crowmarsh Tigers 1, Drayton Wasps 1.

Under 13

A League: Ardington & Lockinge 2, North Leigh 6; Kidlington Yth Celtic 1, Harwell & Hendred 3; Rotherfield Vipers 2, Crowmarsh Yth 2; Garsington Yth 4, Littlemore Yth 5; Purley Jubilee v Didcot Tn Yth pp; Abingdon Yth 0, Thatcham Tn Harriers 10. B League: Marston Saints 7, Milton Utd 0; Oxford Blackbirds 3, Cumnor Minors 2; Hinksey Park v Oxford City pp. C League: Faringdon Tn 1, Crowmarsh Comets 5; Grove Chall 2, Radley Yth 4; Ardington Eagles 6, St Edmunds 4. D League: Blewbury Buccaneers 3, Chalgrove Cavaliers 9; Kidlington Yth Comets 2, Whitchurch Hill 2; Headington Sharks 2, Botley Boys 2.

Under 14

A League: St Edmunds 3, Harwell & Hendred 1; Summertown Stars 1, Tower Hill 12; Didcot Tn Yth v Oxford Irish pp. B League: Rotherfield Utd 3, AFC Brightwell 0; Wantage Tn Jun 4, Oxford City 6; Abingdon Yth 5, Didcot Casuals 2; Summertown Utd 1, AFC Wallingford 5; Hinksey Park 0, Kidlington Yth 4. C League: Faringdon Tn 3, Kidlington Colts 1; Chalgrove Cavaliers 12, Barton Utd 1; Northway Boys 1, Radley Yth 12; Summertown Ath 1, Steventon Boys 4; AFC Wallingford Colts 0, Littlemore Yth 16.

Under 15

Cup 2nd round: Florence Park 7, Marston Saints 0; Kennington Ath 5, Cholsey Bluebirds 1; Wheatley Boys 4, Wantage Tn Jun 3. B League: Childrey Rgrs 1, Horspath Yth 12. C League: Hinksey Park 3, Abingdon Yth 1.

click2find

Get Adobe Flash player
About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree