SATURDAY
CRICKET
HOME COUNTIES PREMIER LEAGUE
Div 1: Aston Rowant v Thame Tn, High Wycombe v Horspath, Oxford v Banbury.
Div 2: Dinton v Shipton-under-Wychwood, Great & Little Tew v Chesham.
CHERWELL LEAGUE
Div 1: Abingdon Vale v Twyford, Banbury 2nd v Gt Brickhill, Long Marston v Challow & Childrey, Oxford Downs v Cumnor, Tiddington v Buckingham Tn 2nd.
Div 2: Cropredy v Aston Rowant 2nd, Horspath 2nd v Didcot, Leighton Buzzard Tn v Bledlow Village, Sandford St M v Oxford 2nd, Wolverton v Westbury.
Div 3: Banbury 3rd v Gt & Little Tew 2nd, Bicester & North Oxford v Oxford & Bletchingdon Nondescripts, Cublington v Stokenchurch, Gt Brickhill 2nd v Horley, Minster Lovell v Oxford Downs 2nd.
Div 4: Charlbury v Long Marston 2nd, East Oxford v Brackley, Shipton-under-Wychwood 2nd v Bletchley Tn, Thame Tn 2nd v Abingdon Vale 2nd, Witney Mills v Tiddington 2nd.
Div 5: Chearsley v Aston Rowat 3rd, Cumnor 2nd v Dinton 2nd, Didcot 2nd v Leighton Buzzard Tn 2nd, Horspath 3rd v Kingston Bagpuize, Kimble v Cropredy 2nd.
Div 6: Bledlow Ridge v Sandford St Martin 2nd, Challow & Childrey 2nd v Buckingham Tn 3rd, Horley 2nd v Banbury 4th, Oxford 3rd v Minster Lovell 2nd, Twyford 2nd v Eynsham.
Div 7: Aston Rowant 4th v Bicester & North Oxford 2nd, Bledlow Village 2nd v East Oxford 2nd, Gt & Little Tew 3rd v Horspath 4th, Oxford & Bletchingdon Nondescripts 2nd v Didcot 3rd, Westbury 2nd v Wolverton Tn 2nd.
Div 8: Abingdon Vale 3rd v Challow & Childrey 3rd, Brackley 2nd v Charlbury 2nd, Buckingham Tn 4th v Witney Mills 2nd, Long Marston 3rd v Oxford Downs 3rd, Shipton-under-Wychwood 3rd v Cublington 2nd.
Div 9: Bletchley Tn 2nd v Oxford 4th, Kingston Bagpuize 2nd v Kimble 2nd, Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3rd v Cumnor 3rd, Stokenchurch 2nd v Thame Tn 3rd, Tiddington 3rd v Bledlow Ridge 2nd.
Div 10: Aston Rowant 5th v Shipton-under-Wychwood 4th, Bicester & North Oxford 3rd v Abingdon Vale 4th, Didcot 4th v Cropredy 3rd, Eynsham 2nd v Westbury 3rd, Minster Lovell 3rd v Chearsley 2nd, Thame Tn 4th v Dinton 3rd.
OCA LEAGUE
Div 1: Faringdon v Yarnton & Cowley, Oxenford v Stonesfield, Westcott v E & W Hendred, Witney Swifts v Marsh Gibbon, Wootton & BH v Wolvercote.
Div 2: Stanton Harcourt v Watlington, Tetsworth v Middleton Cheney, Wantage v Hanborough.
Div 3: Brill v Bampton, Kidlington v Dorchester, Kilkenny v Chadlington, Marcham v Broughton & NN, Risinghurst v West Ilsley.
Div 4: Ducklington v Uffington, Hook Norton v Deddington, Shrivenham v Combe, Sunningwell v Steventon.
Div 5: Oxenford 2nd v E & W Hendred 2nd, Swinbrook v Kennington, Wolvercote 2nd v Tetsworth 2nd, Yarnton & Cowley 2nd v Kidlington 2nd.
Div 6: Chalgrove v Letcombe, Chesterton v Risinghurst 2nd, Dorchester 2nd v Witney Swifts 2nd, Middleton Cheney 2nd v Wootton & BH 2nd.
Div 7 North: Chipping Norton 2nd v Oxenford 3rd, Deddington 2nd v Stanton Harcourt 2nd, Kidlington 3rd v Charlbury, Stonesfield 2nd v Westcott 2nd.
Div 7 South: Bampton 2nd v Harwell International, Kennington 2nd v Faringdon 2nd, Steventon 2nd v Sunningwell 2nd, Watlington 2nd v Kilkenny 2nd.
BOWLS
MIDDLETON CUP
South B: Oxon v Surrey (Oxford C& C, 11am).
CLUB MATCH
Adderbury v Witney Mills.
SUNDAY
CRICKET
UNICORNS COUNTIES CHAMPIONHIP
West Div: Berkshire v Oxfordshire (Wargrave, 11, 1st day of 3).
CRICKETER NATIONAL VILLAGE CUP
5th round: Oxford Downs v Miskin Manor.
OCA LEAGUE
Div 3: Marcham v Kilkenny.
Div 7 South: Risinghurst 2nd v Yarnton & Cowley 2nd.
STEVE DIXON MEMORIAL CUP
Quarter-finals: Tetsworth 2nd v Kidlington 2nd, Wootton & BH 2nd v Wolvercote 2nd, E & W Hendred 2nd v Witney Swifts 2nd.
BOWLS
BALCOMB TROPHY
Regional finals (Bromley, 10am).
CLUB MATCH
Witney Mills v Charlbury.
MONDAY
CRICKET
UNICORNS COUNTIES CHAMPIONHIP
West Div: Berkshire v Oxfordshire (Wargrave, 11, 2nd day of 3).
TUESDAY
CRICKET
UNICORNS COUNTIES CHAMPIONHIP
West Div: Berkshire v Oxfordshire (Wargrave, 11, last day of 3).
BOWLS
Friendly: Surrey v Oxfordshire (Horley, 2).
THURSDAY
BOWLS
Bedfordshire Ladies v Oxfordshire (Dunstable, 1).
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here